Kim jestem?

Bardzo mi miło, że tu zaglądasz. To ja, Ania. Zawodowo zajmuję się pisaniem, podróżowaniem i organizowaniem podróży innym.
.
Prywatnie jestem żoną i mamą czwórki cudnych dzieciaków. To ta ekipa nauczyła mnie, że w podróżowaniu nie zawsze ważne gdzie, ale ważne z kim (o podróżach poczytacie tutaj)..
Dawno temu postanowiłam, że będę mieć dom tętniący życiem i rodzinę tętniącą miłością – i jeśli chodzi o sukcesy – to już osiągnęłam i pracuję nad tym, by tego nie przespać.
.
Gdy 13 lat temu rozpoczęłam swoją włoską działalność jako pilot i przewodnik po Włoszech, wiedziałam już, że to zajęcie – choć cudowne – to nie na całe życie, bo wśród pilotów realia są takie, że 90% to rozwodnicy, drugie tyle to alkoholicy (rozłąka, bycie dla wszystkich i dla nikogo jednocześnie, samotność i ogrom odpowiedzialności to tylko kilka minusów). Postanowiłam coś z tym zrobić.
.
I zrobiłam. Od sześciu lat pilotuję miłośników Italii w sieci, doradzam w podróżach, piszę o tym, o czym nie wspominają przewodniki – o emocjach i autentycznym podróżowaniu po Italii, by później najbardziej wartościowe elementy stamtąd przenosić do codziennego życia.
.

To także blog o tym, jak żyjąc szybko, praktykować życie w trybie slow.
.
To też sprawka Włochów! Oni jak nikt inny na świecie udowadniają, że po-wolność nie grozi apatią. Trudno tak powiedzieć o ludziach, którzy mówią, gestykulują i jeżdżą najszybciej w Europie. A przy tym ogromnie cieszą się życiem, rodziną, przydługimi wieczornymi kolacjami, obłędnym jedzeniem, wybornym winem, genialną kawą… I choć realia tego kraju są piękne tylko z pozoru, a Włosi to mistrzowie improwizacji i najlepsi aktorzy na świecie, to jednak wielu rzeczy mnie w życiu nauczyli. Te najlepsze chcę przekazać Wam.
.
A ponieważ Primo Cappuccino to już nie tylko blog, ale i marka, cieszę się, że są takie osoby, jak Ty, które chcą żyć i podróżować w swoim rytmie i na własnych zasadach. I w tych momentach możesz liczyć na moje wsparcie.

.

Primo Cappuccino znajdziesz też na:

.

 • Instagramie, gdzie dostaniesz krótkie i pomysłowe posty, ciekawostki z podróży i włoskie słówka, a na Insta Story ujrzysz kulisy Primo Cappuccino, czyli pogadanki, inspiracje i włoską codzienność w Polsce.
 • fanpage Facebooka – przeróżne włoskie treści we wszelakiej formie (filmy, dyskusje, zdjęcia)
  .
 • w grupie Prawdziwe Włochy – dla praktyków i entuzjastów włoskich podróży. W tym najbardziej wspierającym miejscu na Facebooku, jeśli mowa o włoskich podróżach – zyskasz ogrom wiedzy, wsparcia i zrozumienia dla swojej pasji :)  Co jakiś czas spotykamy się na żywo i rozmawiamy ze sobą podczas tematycznych live’ów. Bywa też, że spotykamy się na prawdę na żywo i jest jeszcze fajniej!
  .
 • w cotygodniowychKawowych Listach, w których zawsze znajdziesz coś pokrzepiającego, coś włoskiego i coś podróżniczego.
  .
 • Z ogromną przyjemnością zapraszam Cię też do moich autorskich projektów. A są to:

Kalendarz Włoskich Eventów, w którym znajdziesz zebrane i opisane przeze mnie najciekawsze sagry, festiwale, turnieje, historyczne parady i lokalne święta we wszystkich regionach od Alp po Sycylię na cały rok z góry.
.

E-book “Kawowe Listy”, trzydzieści listów wybranych przez czytelników z ponad dwustu, które w ciągu ostatnich sześciu lat wysłałam na łamach newslettera Primo Cappuccino. W każdym z nich zapraszam Cię na krótką inspirującą rozmowę, niczym w rzymskim barze przy ladzie. Nie zawsze o włoskim stylu życia. Czasem, po prostu, o zwyczajnym, codziennym życiu. O radzeniu sobie w sytuacjach, które rozkładają na łopatki i oprzetrwaniu wbrew wszystkiemu.

.
Planer Podróży w dwóch wersjach językowych (polska i włoska) oraz w wybranych wersjach kolorystycznych: to 40 praktycznie zaprojektowanych szablonów, które biorą pod uwagę najważniejsze elementy podróży, począwszy od miejsca docelowego, przez zakwaterowanie, transport, atrakcje turystyczne, pakowanie bagażu, po najprzyjemniejsze punkty, takie jak marzenia do spełnienia, najpiękniejsze momenty wyprawy i wiele innych.|

I to jeszcze nie wszystko!

.


Chcesz wiedzieć więcej?

.
W tym wywiadzie
uchylam rąbka blogowych tajemnic. Zaparz sobie kawy i czerp przyjemność z czytania!

 Co znajdziesz na blogu?

.
Konkretną wiedzę o tym:

.
…i wiele innych inspiracji, które mają na celu sprawić, byś mógł cieszyć się życiem nie tylko w podróży, ale także przed i na dłuuugo po tym, jak z niej powrócisz. .
.
Na koniec mam do Ciebie małą prośbę. Jeśli cokolwiek na tym blogu uznasz za wartościowe, powiedz mi o tym. Podczas pilotowania widzę reakcje ludzi, słyszę ich pytania, zdziwienia, zachwyty lub wręcz przeciwnie. Blogowanie to utrudnia, dlatego cieszę się na każdy sygnał, w którym powiesz, że jest dobrze, lub przeciwnie – coś warto ulepszyć. To Ty, jako Czytelnik, generujesz rozwój bloga codziennie motywując mnie do wytężonej pracy. Dlatego wiedz, to też Twoja przestrzeń. Czuj się tu jak u siebie.
.
Czekam na Ciebie w komentarzach lub pod adresem: ania(at)primocappuccino.pl  Ponieważ blog jest miejscem, gdzie czuję się swobodnie, darujmy sobie wszelkie tytuły, pisz/mów do mnie po prostu per ty.
.
Salutuję,

Ania Myszkowska


.


Jeśli jesteś zainteresowany wspólnymi działaniami, zajrzyj do podstrony Współpraca lub napisz wiadomość na adres ania(at)primocappuccino.pl


.

Niektóre linki na stronie mogą być linkami afiliacyjnymi. Oznacza to, że cena produktów czy usług będzie taka sama, niezależnie od tego, czy skorzystasz z moich linków czy wejdziesz na dane strony bezpośrednio, ale w pierwszym przypadku, podzielą się one ze mną swoim zyskiem. Suma tych drobnych kwot z całego roku pozwala utrzymać mi sprawy techniczne bloga na odpowiednim poziomie.
.
Polecam tylko i wyłącznie to, co wcześniej sprawdziłam na sobie i co z czystym sumieniem poleciłabym również bliskim. Korzystając z moich linków, zyskujesz pewne źródło, a przy okazji wspomagasz rozwój Primo Cappuccino. Jeśli podoba Ci się moja działalność w sieci, w ten prosty sposób, możesz okazać mi wsparcie.

.